Zuzia

Uczennica Akademii Soward. Laureatka olimpiad i konkursów przedmiotowych. Na co dzień trenuje skoki do wody.

Jak było?

Problemy z koncentracją

Mniejsza wiara w siebie

Trema

1/4

Trening uważności

Uspokojenie umysłu i opanowanie otaczającego chaosu to doskonały sposób na uzyskanie skupienia, wysokiego poziomu koncentracji i relaksu.

Trening uważności pozwala wsłuchać się w siebie, opanować emocje i budować świadome relacje. Ale nie tylko! Program mindfulness to także radzenie sobie ze sobą, swoimi uczuciami i emocjami. A te, jak wiemy, nie zawsze są łatwe. Zwłaszcza, gdy do wszystkiego dochodzi presja.

2/4

Ćwiczenia koncentracji

Koncentracja jest umiejętnością, którą nie tylko można, ale i trzeba rozwijać. Zdolność do skupiania się na informacjach, które są ważne w danym momencie, to klucz do sukcesu.

Im wyższy jest poziom koncentracji, tym efektywniej eliminujemy percepcję przedmiotów niezwiązanych z realizowanym zadaniem i tym lepiej mózg przetwarza i zapamiętuje wiadomości.

3/4

Nauka koncentracji

Nauka koncentracji wymaga jednak regularnych treningów. Co pomaga?

Wizualizacja, skupienie uwagi na wybranych obiektach, powtarzanie słów, rozwiązywanie łamigłówek, puzzlowanie. Nic jednak nie da takich efektów jak trening uważności, czyli osiąganie stanu, w którym uwaga skierowana jest wyłącznie na to, czego doświadcza się w chwili obecnej – bez emocji, bez oceniania, bez przywoływania wspomnień czy wybiegania w przyszłość.

4/4

Indywidualne podejście

Każdy z nas jest inny. Każdy z nas jest wyjątkowy. Treningi uważności i jednostkowe podejście pozwala uczyć się uważnego obserwowania siebie i świata. To pozwala  stopniowo wyciszać system nerwowy.

Uważność bowiem jest wrodzoną i naturalną cechą dzieci, a ciekawe, angażujące ćwiczenia, prowadzone w atmosferze radości, zabawy, wzajemnego zrozumienia, to klucz do sukcesu.

Wynik

Wszystkie działania prowadzone w ramach BrainyMindfulness Plus przyniosły oczekiwane efekty: pomogły Zuzi osiągnąć wysoki poziom skupienia, dobrą samoocenę, a tremę paraliżującą zamienić w tę mobilizującą. To przełożyło się na osiągane wyniki sportowe i naukowe.

DSC_4333
Scroll to Top